MEBLE-KRAKÓW.NET.PL

Pupularne meble,ciekawe aranżacje, inspirujące porady

Sofy

Istotny mebel – kanapa

Istotny mebel – kanapa

Jednym z najważniejszych mebli znajdujących się w salonie jest kanapa. Częstokroć stanowi ona centrum salonu, wokół którego koncentruje się cała przestrzeń i inne meble. Poza tym kanapa pełni funkcję bardzo ważnego mebla o wielu funkcjach. Przede wszystkim, to na kanapie odpoczywamy.

Form tego odpoczynku może być wiele – oglądanie telewizji z rodziną, ucinanie sobie popołudniowej drzemki, czytanie ulubionej książki, wylegiwanie się z kotek, gazetą i kubkiem gorącej kawy. Kanapa jest zatem wygodnym miejscem odpoczynku. Ale stanowi ona również ważny i atrakcyjny punkt wystroju wnętrz, gdy zapraszamy do naszego mieszkania gości. To przy kanapie zazwyczaj zasiadamy podczas spotkań towarzyskich by porozmawiać, zjeść coś, świetnie się bawić.

Jak widzimy funkcje, jakie spełnia kanapa są urozmaicone, ale aby były one w pełni zrealizowane kanapa musi być przede wszystkim wygodna. Oczywiście zewnętrzny wygląd estetyczny jest również bardzo ważny, gdyż stanowi on element wystroju wnętrz całego salonu. Jednak wygoda jest jednym z priorytetów. Ważne, żeby kanapa była odpowiednio wyściełana, wygodna. Nie może być za miękka by goście i użytkownicy zapadali się w nią. Nie może być również zanadto twarda, aby nie bolały nas plecy. Miękkość musi być pośrednia, jedynie wówczas kanapa jest najwygodniejsza. Odpowiednia kanapa musi też być meblem uniwersalnym. Oznacza to, że na przykład pokrycie powinno być wykonane z takiego materiału, który dla gości prezentuje się wyjątkowo okazale, ale w przypadku posiadania zwierząt czy dzieci jest też odporny na różne plamy i łatwo można je usunąć.

(ZOBACZ: Ergonomia salonu – czyli o sofach modułowych)

Poza tym pokrycie powinno być trwałe, niezniszczalne, tak aby nasza kanapa służyła nam przez długi czas. Musi ona także pasować kolorystycznie do wystroju całego salonu. To do koloru ścian, bądź właśnie do kanapy dopasowywana jest pozostała aranżacja wnętrza. Na szczęście obecnie w salonach meblarskich mamy bardzo szeroki wybór różnych modeli, wśród których na pewno znajdziemy coś ciekawego dla siebie. Ceny są zróżnicowane, dostosowane do wymagań i oczekiwań różnych klientów. Chciałbym w tym miejscu zaproponować ofertę sklepu Designer.ski

Udostępnij