MEBLE-KRAKÓW.NET.PL

Pupularne meble,ciekawe aranżacje, inspirujące porady

Aranżacja wnętrz i wystrój

Styl afrykański – jak wkomponować go w wystrój wnętrz?

Styl afrykański – jak wkomponować go w wystrój wnętrz?

Chociaż obecnie jednym z popularniejszych trendów w aranżacji wnętrz jest minimalizm, to wcale nie trzeba podążać za modą. Jeżeli lubimy kolory i dekoracje nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić w ten sposób przestrzeń. Styl afrykański to bardzo ciekawa propozycja – jak przemycić do wnętrza afrykańskie dodatki i kolory?

Ciepłe kolory i oryginalne dodatki

W pierwszej kolejności warto zaplanować przestrzeń. Czy decydujemy się na odważną aranżację? Czy interesuje nas wprowadzenie wyłącznie drobnych elementów typu figurki afrykańskie czy rzeźby. Ponieważ Afryka jest kontynentem bardzo rozległym, trudno mówić tu o jednorodnym stylu. Na pewno takie wnętrza muszą być przytulne, podstawowe barwy powinny być mocne, wyraziste, najlepiej wybrać kilka bazowych barw i na tej podstawie stworzyć wystrój. Dobrze sprawdzą się brązy, mocne zielenie, pomarańcz i błękit.

Tak naprawdę najważniejszym elementem są oczywiście dodatki, to one nadają pomieszczeniu odpowiedni charakter. Urządzając wnętrze w stylu afrykańskim warto zaopatrzyć się w stylowe poduszki etniczne, które można będzie ułożyć na kanapie czy fotelach. Nie może zabraknąć także dodatków, dobrze sprawdzą się maski afrykańskie z drewna, które stanowią doskonałą ozdobę ścian, rzeźby afrykańskie, figurki. Obecnie w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz można znaleźć akcesoria w tym stylu. Ważne jest to, żeby dobrze przemyśleć aranżację i wybrać dodatki, które będą posiadały elementy wspólne.

Gorący klimat

Uzyskanie wnętrza nawiązującego do gorącego klimatu, egzotyki, spalonej słońcem ziemi, wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Tutaj ogromną rolę odgrywają kolory, ale również zastosowane materiały. Należy stawiać na ciemne drewno, można położyć na podłodze dywan nawiązujący wzorem do Afryki, dobrze będą prezentować się także dodatki w kolorze złota. Dobrze sprawdzi się drewno egzotyczne, bambus, można pokusić się o zakup mebli kolonialnych, które prezentują się bardzo efektownie i są solidne.

Duże znaczenie ma także światło, które powinno być ciepłe. Można ustawić kilka lamp podłogowych, świec, tak aby we wnętrzu było przytulnie i panował odpowiedni klimat.

Styl afrykański jest bardzo ciekawą propozycją i bez wątpienia warto rozważyć wprowadzenie takich elementów w swoim wnętrzu.

Sklepafrykanski.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *