MEBLE-KRAKÓW.NET.PL

Pupularne meble,ciekawe aranżacje, inspirujące porady

Sofy

Piękny i komfortowy salon zaczyna się od rozkładanej sofy

Piękny i komfortowy salon zaczyna się od rozkładanej sofy

Funkcjonalne urządzenie salonu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli ma pełnić również funkcję sypialną. Nie każdy dysponuje dużą przestrzenią mieszkalną, z której może wydzielić osobny salon, pokój dziecięcy i własny, dlatego mając małe mieszkanie trzeba przeprowadzić wyjątkowe zabiegi, które pozwolą domownikom na funkcjonalną i wygodną egzystencję.

Podstawą do tego jest rozkładana sofa, która w dzień będzie miejscem spotkań całej rodziny, w nocy zaś wygodnym łóżkiem sprzyjającym relaksowi i dobremu samopoczuciu.

Jak wybrać sofę rozkładaną do salonu?

Na początek warto zwrócić uwagę na kwestie techniczne, czyli wymiar mebla po złożeniu oraz faktyczną powierzchnię spania po rozłożeniu. Wówczas łatwiej będzie dostosować mebel do warunków mieszkania, aby nie był ani za duży, ani za mały. Ważny jest również system rozkładania, który w żadnym wypadku nie może być dysfunkcyjny.

Rodzaje kanap do salonu

  • tradycyjna sofa – ponadczasowa królowa designu, która cechuje zróżnicowanymi kształtami oraz stylistyką. W ofertach producentów można znaleźć setki zupełnie odmiennych względem siebie produktów nadających się do różnych stylów wnętrzarskich. Mechanizmy ich rozkładania zwykle są proste i nie nastręczają większych problemów. Sofy charakteryzują się stosunkowo niewielką powierzchnią siedziska, ale jako łóżka mogą być nadzwyczaj wygodne nawet dla dwóch, wymagających osób.

  • narożnik – to kolejny mebel, który świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu pełniącym funkcję salonu i sypialni jednocześnie. Zwykle ich powierzchnia jest duża a prawie każdy model jest rozkładany. W sprzedaży dostępne są narożniki zarówno skórzane, jak i tekstylne. Chcąc uzyskać komfortowe łóżko warto jednak zdecydować się na drugą opcję, ponieważ zimna skóra raczej przez nikogo nie będzie pożądana. Ześlizgujące się prześcieradło nie pozwoli na wypoczynek a materiał sam w sobie, przy takiej częstotliwości użytkowania będzie bardziej narażony na pęknięcia i nieestetyczne przetarcia.

  • wersalka – tradycyjny mebel, który do spania używany jest najczęściej. Łatwy mechanizm składania pozwala na szybkie uprzątnięcie salonowej sypialni i sprytne schowanie pościeli do wygodnego pojemnika, który znajduje się w każdym modelu tego typu mebla. Podobnie jak narożniki występują w wersjach skórzanych oraz tekstylnych. Z podobnych powodów znów polecamy wersję materiałową, która jest wygodniejsza w użytkowaniu. Wersalki cechują się stosunkowo niewielką powierzchnią, ale dwóm niewymagającym osobom pozwolą na zdrowy i komfortowy sen.

(ZOBACZ: Ergonomia salonu – czyli o sofach modułowych)

Salon nie musi być oczywiście jednocześnie sypialnią, aby można było wyposażyć go w rozkładane sofy i kanapy. Każdy czasami lubi poleniuchować i obejrzeć swój ulubiony serial wylegując się na wygodnej kanapie. Połączenie estetycznego mebla, który podkreśli charakter pomieszczenia z funkcjonalnym siedziskiem lub miejscem do spania nie jest dziś żadnym problemem. Oferty producentów są niezwykle zróżnicowane pod każdym względem, więc jedyną barierą może okazać się jedynie kreatywność.

sofy rozkładane

Udostępnij