MEBLE-KRAKÓW.NET.PL

Pupularne meble,ciekawe aranżacje, inspirujące porady

Aranżacja wnętrz i wystrój

Szafy wnękowe – funkcjonalne meble na wymiar

Szafy wnękowe – funkcjonalne meble na wymiar

Szafy na wymiar to idealny element wystroju wnętrza, który jest nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim elegancki. Projektując meble na wymiar możemy zdecydować, jak dużo miejsca potrzebujemy na ciuchy wiszące, ile chcemy mieć półek, a ile koszy. O czym trzeba pamiętać, aranżując praktyczną szafę?

W zgodzie z potrzebami

Niezależnie od tego, jak wiele szaf mamy w mieszkaniu, miejsca do przechowywania i tak jest za mało. Wie o tym każda pani domu. Trzeba więc dostępną przestrzeń dobrze wykorzystać.

Meble na zamówienie to szansa na wykorzystanie dostępnego miejsca, dokładnie tak, jak będziemy tego potrzebować. Przed projektowaniem szafy na wymiar należy zastanowić się, jak dużo ciuchów mamy wiszących, ile chcemy umieścić na półkach, a ile w metalowych, przewiewnych koszach?

Projektując meble na wymiar warto przeznaczyć górną część szafy na półki, na których umieścimy rzeczy sezonowe, z których rzadko korzystamy. Jest to idealne miejsce na pościel, koce czy ręczniki. Dół szafy na wymiar warto przeznaczyć na półki na buty.

Środkowa część szafy na wymiar powinna być wyposażona w drążki na długą odzież, taką jak płaszcze czy sukienki. Wysokość drążka powinna być około 160 cm. Drążki na koszule, czy marynarki powinny być na wysokość około 90 cm. Bardzo ważna jest ilość półek, na których będziemy przechowywać swetry czy koszulki. W koszach można trzymać bieliznę, apaszki, szaliki czy paski.

Elegancki front

Projektując meble na zamówienie, należy również podjąć decyzję, jakie drzwi będzie miała nasza szafa na wymiar. Drzwi suwane najkorzystniej sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Drzwi otwierane wymagają dużo przestrzeni. Największą zaletą drzwi składanych jest niewielka ilość miejsca, której potrzebują. Sprawdzą się, gdy naprzeciwko szafy znajduje się wejście do kolejnego pomieszczenia.

Wybierając meble na wymiar trzeba również zastanowić się, jakie fronty powinny być na drzwiach. Lustro optycznie powiększy przestrzeń. Czarne lustro jest wyjątkowo eleganckie, ale trudne do utrzymania w czystości i nie sprawdzi się w domu, w którym są małe dzieci. Fronty z połyskiem są nowoczesne i eleganckie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *