MEBLE-KRAKÓW.NET.PL

Pupularne meble,ciekawe aranżacje, inspirujące porady

Aranżacja wnętrz i wystrój

Co wziąć pod uwagę, kupując dywany dekoracyjne do domu?

Co wziąć pod uwagę, kupując dywany dekoracyjne do domu?

Od wielu lat dywan jest elementem niezbędnym w pokoju. Dziś jednak nie zakrywa szczelnie całej podłogi – jest jedynie elementem ozdobnym. Jaki dywan wybrać do urządzonego w nowoczesnym stylu salonu?

Bez wątpienia salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszych mieszkaniach. To tam najczęściej odpoczywamy, to tam przyjmujemy gości. Z tego względu musi on być urządzony nie tylko komfortowo, lecz także stylowo. Jeżeli zdecydowałeś się na salon w nowoczesnym stylu, to nie może w nim zabraknąć dywanów dekoracyjnych. Czym się one różnią od tradycyjnych? Co znajdziesz w sklepach, gdy wybierzesz się na zakupy?

Dywany dekoracyjne – co to właściwie jest?

Jeżeli chodzi o wystrój wnętrz, to trendy zmieniają się nieustannie. To, co było modne jeszcze niedawno, dziś może nie funkcjonować. Taka sytuacja ma miejsce choćby w przypadku dywanów. Pod koniec ubiegłego wieku dywan miał za zadanie skrzętnie zasłaniać całą powierzchnię podłogi. Dziś takie rozwiązanie zostało zastąpione dywanami dekoracyjnymi. W zależności od tego, do jakich pomieszczeń zostały one zaprojektowane, wyróżnia się m.in. stylowe, nowoczesne i designerskie. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do stylu, w jakim został urządzony jego salon.
Co dokładnie należy rozumieć pod terminem „dywany dekoracyjne”? To dywany z ciekawymi wzorami, wycięciami lub niewielkich wymiarów, które z powodzeniem zmieszczą się np. pod stolikiem kawowym.

(ZOBACZ: Geometryczne wzory w Twoim domu)

Zanim kupisz, przyjrzy się dostępnym dywanom dekoracyjnym

Wybór dywanów dekoracyjnych jest bardzo duży – coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy minimalizmu, jak i tradycyjnego podejścia do urządzania wnętrz. Jeżeli wybierasz się na zakupy, aby przyjrzeć się dywanom dekoracyjnym, musisz pamiętać, aby najpierw sprecyzować swoje oczekiwania. Poza stylem, ważne są również parametry produktu, który nabędziesz. Musisz zdecydować, czy nabędziesz dywany dekoracyjne z włókien naturalnym, czy też może sztucznych. Znaczenie ma również gęstość runa. W ostatnim przypadku zasada jest tylko jedna – im więcej włókien, tym lepiej.
Choć cena nie zawsze odzwierciedla jakość towaru, powinieneś wiedzieć, że im dywan droższy, tym prawdopodobnie runo jest gęstsze. Dywany dekoracyjne naturalne są również droższe niż te, które zostały wykonane z włókien sztucznych.

Nie tylko salon

Choć najczęściej dywaniki i dywany dekoracyjne znajdują swoje miejsce w salonie, to nie zapomnij, że taki produkt może również dopełnić wnętrza sypialni czy pokoju dziecka. Wystarczy tylko, że określisz, czego poszukujesz i będziesz pamiętać o stylu, w jakim zostały urządzone poszczególne pomieszczenia w twoim domu.

Udostępnij