MEBLE-KRAKÓW.NET.PL

Pupularne meble,ciekawe aranżacje, inspirujące porady

Różne

Żarówki dekoracyjne coraz bardziej popularne

Żarówki dekoracyjne coraz bardziej popularne

Jeszcze do niedawna traktowano rozmaite źródła światła sztucznego przede wszystkim użytkowo – miały one bowiem służyć rozświetleniu pomieszczenia w sytuacjach, gdy potrzebowaliśmy jasnego spojrzenia, a nie mieliśmy do dyspozycji naturalnego światła. Potem ogromną popularnością cieszyły się rozmaite akcesoria dekoracyjne zapewniające światło, zwłaszcza te związane z lampami stojącymi.

Teraz jednak moda poszła o krok dalej i bardzo popularne stały się akcesoria prostsze i bardziej podstawowe, mianowicie… żarówki. I nie mówimy tutaj o żarówkach polecanych z uwagi na oszczędzanie energii, a o tych, które pełnią funkcję dekoracyjną. Wiele z nich jest bowiem coraz bardziej znanych i polecanych, zwłaszcza przez czołowych dekoratorów wnętrz.

(ZOBACZ: Żarówki dekoracyjne – ozdoba każdej lampy)

Czym są żarówki dekoracyjne?

Wiele osób ma problem z określeniem, czym na dobrą sprawę są w zasadzie żarówki dekoracyjne. Obecnie możemy wyróżnić w sumie dwa ich rodzaje: te, które są dekoracyjne z uwagi na kolor, a także takie, których dekoracyjność polega na nietypowym kształcie połączonym z przezroczystym szkłem oraz widowiskową formą wnętrza. Zazwyczaj tego rodzaju żarówki zwane są również żarówkami Edisona – są na pierwszy rzut oka bardzo klasyczne, ale ciekawe wnętrze i dekoracyjny żarnik dają niezwykłe wrażenie. Oczywiście, żarówki dobrze jest dobrać zależnie od tego, jakie mamy względem nich plany, jednak ich popularność wynika głównie z wielu zastosowań.

Kolorowy szał

Żarówki kolorowe są popularne przede wszystkim we wszelkich pokojach dziecięcych oraz młodzieżowych. Często są dostępne w formie połączonych kablem łańcuchów, którymi możemy ozdobić ścianę, zagłówek łóżka albo po prostu dowolną powierzchnię, jaka przyjdzie nam do głowy. Warto wybierać w tym zakresie zestawy z żarówkami zastępczymi, bo może być problem z dobraniem ich według konkretnych zakończeń czy idealnie pasujących kolorów. Dodatkowo musimy mieć na uwadze, że tego rodzaju żarówki pełnią wyłącznie funkcję estetyczną, bez dawania dużego źródła światła.

(ZOBACZ: Lampy industrialne coraz bardziej popularne)

A może żarówki Edisona?

Chętnie wykorzystywanym, zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i użytkowych czy ogrodach, rozwiązaniem są żarówki Edisona. Są to żarówki z przezroczystego szkła z żarnikiem o fantazyjnym kształcie, które można zawiesić zarówno pojedynczo, jak również w grupach. Dają dość dużo światła, sprawdzą się więc jako rodzaj oświetlenia, choć nie będzie to światło ostre i bardzo widoczne – raczej przyćmione, przygaszone, doskonałe na romantyczne wieczory czy grillowanie z przyjaciółmi przy dobrej okazji.

Udostępnij

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.