MEBLE-KRAKÓW.NET.PL

Pupularne meble,ciekawe aranżacje, inspirujące porady

Fotele

Nieograniczone możliwości aranżacyjne i wygoda foteli z podnóżkiem

Nieograniczone możliwości aranżacyjne i wygoda foteli z podnóżkiem

Fotele z podnóżkiem to prawdziwy hit współczesnego wnętrzarstwa! Stanowi swoisty, miniaturowy zestaw wypoczynkowy, który daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dlaczego warto go mieć? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule!

Fotele z podnóżkami są przede wszystkim niezwykle wygodne a przy tym także praktyczne. To świetny mebel dla osób, które na co dzień wykonują pracę stojącą w trudnych warunkach a po jej zakończeniu szukają skutecznego sposobu na regenerację sił. Obecnie producenci dają nam do wyboru dwa rodzaje fotelów z podnóżkiem:

Pierwszym z nich jest fotel z osobnym podnóżkiem – estetycznie się prezentuje, często posiada ciekawy wzór tapicerki a przy tym jest również nowoczesny i designerski. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach aranżowanych zgodnie z panującymi dziś kanonami mody.

Drugim z kolei jest fotel ze zintegrowanym podnóżkiem – nie jest aż tak praktyczny jak pierwszy rodzaj choć jego cena ze względu na zastosowane w produkcji mechanizmy jest nieco wyższa. Podnóżek zwykle jest regulowany i można go złożyć.

(ZOBACZ: Fotele wiszące – nowoczesny design w twoim domu)

Dlaczego warto mieć taki fotel?

Jest to doskonała alternatywa dla ogromnych zestawów wypoczynkowych. Ponadto lekkie fotele z podnóżkiem można ustawiać w dowolnej konfiguracji a jeśli tylko najdzie nas taka ochota równie dobrze przenieść go do innego pomieszczenia lub nawet na dwór. Świetnie sprawdza się podczas wypoczynku, opalania, oglądania telewizji czy też czytania książek. Ze względu na niewielkie gabaryty odnajdzie się zarówno w dużych salonach jako dodatek do kompletu wypoczynkowego, jak i główny mebel przeznaczony do siedzenia w małych powierzchniowo pomieszczeniach.

Najmodniejsze są fotele tapicerowane

Ich głównym konkurentem jest fotel skórzany, który choć praktyczny i łatwy w pielęgnacji nie wpisze się w kanony współczesnego wnętrzarstwa. Skóra zwykle jest jednobarwna, a przez to także monotonna co nie każdemu przypada do gustu. Fotele tapicerowane dają nieograniczone możliwości. Do ich produkcji stosowane są różne rodzaje tkanin cechujące się odmiennymi wzorami. Bez trudu wśród szerokiego asortymentu producentów znajdziemy prawdziwą, unikalną perełkę dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb.

(ZOBACZ: Meble wypoczynkowe)

Do jakich wnętrz można zastosować fotele z podnóżkiem?

Tak naprawdę do wszystkich! Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model a ten świetnie wkomponuje się zarówno w styl skandynawski, jak i nowoczesny czy też rustykalny. Jedynym ograniczeniem jakie stawiają przed nami fotele z podnóżkiem jest nasza własna wyobraźnia.

Przykładowe fotele z podnóżkiem w nowoczesnej aranżacji możemy znaleźć na stronie firmy Designer.ski.

Udostępnij

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.