MEBLE-KRAKÓW.NET.PL

Pupularne meble,ciekawe aranżacje, inspirujące porady

Aranżacja wnętrz i wystrójRóżne

Jak udekorować pustą ścianę?

Jak udekorować pustą ścianę?

Umiejętnie dobrane dekoracje na ścianę potrafią ożywić każde wnętrze. Pięknie urozmaicają każdy dom czy mieszkanie, nadając mu indywidualnego charakteru. Mogą odzwierciedlać zainteresowania i pasje właściciela, ukazując to, co najbardziej lubi lub kocha.

Wielu świeżo upieczonych właścicieli mieszkanek na początku zastanawia się jak zagospodarować pustą ścianę. Istnieje na to niezliczona ilość sposobów, a ograniczeniem może być tylko wyobraźnia. No i oczywiście domowy budżet. Oto kilka sprawdzonych sposobów na dekorację ściany.

Zdjęcie niczym obraz

Idealnym sposobem na ożywienie wnętrza jest fotoobraz na płótnie. Ten stosunkowo młody wynalazek zyskał sobie w ostatnim czasie wielu fanów. Zdjęcia drukowane na płótnie są hitem, jeśli chodzi o prezenty dla osób bliskich. Są bardzo eleganckie, estetyczne i robią duże wrażenie. Fotoobrazy sprawiają, że zdjęcia w ramkach powoli odchodzą do lamusa. Fotografia na płótnie jest w stanie wydobyć z danego ujęcia wszystko co najlepsze – a to za sprawą doskonałej jakości wydruku i żywych kolorów. Aby przygotować taką dekorację wystarczy wybrać ulubione zdjęcie na obraz, przesłać je drogą elektroniczną do firmy, która zajmuje się drukiem na różnego rodzaju materiałach. Mogą to być zakłady fotograficzne albo drukarnie. W internecie roi się od tego rodzaju stron internetowych. Warunkiem udanego obrazu jest zdjęcie wykonane w wysokiej rozdzielczości, będzie wtedy odpowiednio ostre na wydruku.

Zegary ścienne

Kolejną propozycją w kontekście dekoracji ściany są zegary. Spełniają funkcję użyteczną i ozdobną. W tym momencie modne są zegary stylizowane na stare, wykonane z drewna. Dostępne są modele ze wskazówkami, które nie wydają dźwięku tykania (coś dla osób, które cenią sobie ciszę).

Lustra w zdobionych ramach

Sprawdzają się szczególnie w małych przestrzeniach, bo optycznie powiększają pomieszczenie. Idealnie ozdobią każdy salon, tworząc bardzo elegancką dekorację. Najmodniejsze są obecnie lustra w masywnych złotych ramach. Do bardziej nowoczesnych wnętrz nadają się te, które wycięte są w różne wymyślne kształty.

Udostępnij