MEBLE-KRAKÓW.NET.PL

Pupularne meble,ciekawe aranżacje, inspirujące porady

Aranżacja wnętrz i wystrój

Aranżacja sypialni – wybieramy łóżko skandynawskie.

Aranżacja sypialni – wybieramy łóżko skandynawskie.

Aranżacja sypialni to najprzyjemniejszy moment w tworzeniu wystroju swojego domu. Jest to wyjątkowe miejsce i wymaga też specjalnego potraktowania. Będziemy tutaj spędzać co najmniej 25% swojego dnia, bo tyle wynosi zapotrzebowanie snu dorosłego człowieka. Dlatego środek musi być przyjazny, przyjemny i gwarantować wygodę. Dlatego sercem każdej sypialni jest.. łóżko!

Wybór łóżka co prawda nie należy do najprostszych rzeczy. Mamy ogromny wybór, zarówno pod względem rozmiaru mebla, jego wyglądu, dodatków, układu i tak dalej, i tak dalej. Jak jeszcze do tego dołożymy wybór materaca, wezgłowie, poduszki, kołdrę i pościel – może się okazać, że na aranżację wnętrza będziemy potrzebować sporo czasu! Dlatego warto wykonać plan, od czego właściwie zacząć?

Ustal styl wnętrza!

Najważniejszym elementem przy aranżacji wnętrza to ustalenie docelowego stylu, w jakim chcielibyśmy ozdobić swoje mieszkanie. Na szczęście nie musimy się trzymać wzornictwa w 100%, wystarczy że będziemy znać odpowiedni kierunek, który będzie nam pomagać w wyborze mebli, dodatków czy nawet kolorów, które zastosujemy w środku. Najmodniejszym i najpopularniejszym w ostatnich latach stylem jest ten skandynawski.

(ZOBACZ: Zadbaj o odpowiedni styl wyposażenia mieszkania)

Dlaczego?

Gwarantuje prostotę, elegancję, czystość. Białe ściany, drewniane dodatki, niekiedy mocniejsze akcenty. Taki kierunek jest właściwym przy aranżacji sypialni, ponieważ nie będzie męczyć oka, zagwarantuje spokój i wieczorem, gdy będziemy zmęczeni wchodzić do tego pokoju, nie odczujemy przytłoczenia meblami, nadmiarem dodatków i innych elementów, które po prostu męczą umysł i nie pozwalają nam wypocząć.

Wybierz odpowiednie meble – łóżko to podstawa!

Gdy już mamy określony styl i pożądane kolory, czas na meble. Jak wspominaliśmy, nie trzeba trzymać się w 100% stylowi i można pozwolić sobie na pewne odstępstwa, jednak by zachować spójność, warto jednak iść w jednym kierunku. Dlatego wybierając styl skandynawski, ważnym jest, aby łóżko też było w tym samym stylu. Nie jest to trudne, ponieważ na rynku mamy spory wybór w meblach, z łatwością dobierzemy je pod względem rozmiaru, wysokości, nawet wzornictwo może się delikatnie od siebie różnić, w zależności od producenta. Choć wydaje się, że aranżacja sypialni zajmie nam sporo czasu, może się okazać, że już przy określeniu stylu, ułatwiamy sobie jej wykonanie. Z łatwością dobierzemy meble, dodatki, nawet tekstylia, które będą dodatkowo zdobić spokojne i przyjazne „cztery ściany”. To jaki styl Ty wybierzesz?

Wpis powstał dzięki uprzejmości firmy Designer.ski.  (<– ZDJĘCIA ŁÓŻKA DOSTĘPNE POD LINKIEM)

Udostępnij

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.