MEBLE-KRAKÓW.NET.PL

Pupularne meble,ciekawe aranżacje, inspirujące porady

Różne

Chcesz zostać koneserem wina? W co się wyposażyć?

Chcesz zostać koneserem wina? W co się wyposażyć?

Wino to nie tylko napój alkoholowy, dla wielu to sposób na życie i pasja. Jednak, żeby zostać koneserem win i do tego wgłębić się w temat odpowiednio dobrze, trzeba poświęcić wiele czasu i być odpowiednio przygotowanym, bo zadania proste nie jest.

Na początku zaznaczyć należy najważniejszą kwestię – koneserem wina nie jest osoba, która po prostu pije go dużo. Tutaj zdecydowanie nie chodzi o ilość, ale bardziej o jakość. Zacząć swoją przygodę należy jednak od podstaw, czyli kilku książek dotyczących historii tego niezwykłego napoju. Zapoznanie się z jego dziejami i zmianami, jakie zachodziły w procesie tworzenia i produkcji wina jest niezwykle ważne, ponieważ daje nam pewne podstawy potrzebne już podczas smakowania konkretnych rodzajów wina. Więc wiedza teoretyczna jest czymś, od czego powinniśmy zacząć naszą przygodę z winem. Jednak do miana „koneser” będzie nam jeszcze sporo brakowało, ale oczywiście dla chcącego nic trudnego – wystarczy nieco czasu i wolnych środków finansowych.

(ZOBACZ: Urok mebli kuchennych)

Słuchaj autorytetów

Warto na początkowym etapie poznawania wina wybrać się na kilka profesjonalnych degustacji, podczas których będą pojawiły się osoby zaznajomione z tematem. Będą one tłumaczyły jak podawać określone gatunki win, na co zwrócić uwagę, jak smakować i rozpoznawać konkretne nuty. Warto dowiedzieć się, w jakich kieliszkach podawać konkretne wina oraz w jakiej powinny być temperaturze. Kiedy zapoznamy się z takimi informacjami możemy zacząć samodzielnie próbować i wyszukiwać wina – wiele wspaniałych gatunków można znaleźć w dobrze wyposażonych sklepach. To jednak oznacza spore wydatki, na które powinniśmy być jednak przygotowani. Dobre wina nie są produktem tanim i warto mieć tego świadomość, zanim zacznie się poznawania tego rozbudowanego i pięknego świata.

(ZOBACZ: Piękny i komfortowy salon zaczyna się od rozkładanej sofy)

Niezwykłe wycieczki

Każde dobre wino zabiera nas w podróż do miejsca, w którym zostało stworzone. Odpowiednie szczepy winogron, leżakowanie i pasja to coś, co łączy ze sobą wszystkie najlepsze rodzaje win. Najwspanialsze doświadczenie to samodzielne zapoznanie się z procesem – dlatego wyjazdy do Włoch czy Francji powinny być priorytetem dla osoby, która chce zagłębić się w temat najlepszych win. Z każdej tego typu wyprawy przywozi się nie tylko kilka butelek doskonałego napoju, ale również cenne doświadczenia i wiedzę, która pozwala na lepsze poznanie świata win. Warto więc sporo czytać, kolekcjonować i smakować dobre wina oraz spotykać się z ekspertami, którzy raz za razem rzucali będą nowe światło na interesujący nas temat.

Aby móc pochwalić się swoją kolekcją np. znajomym należałoby zakupić w tym celu specjalny mebel. Nie wyobrażam sobie że drogie butelki kilkunastu letniego wina miałyby leżeć w „barku” lub stać na starej wysłużonej komodzie. Półka na wino to jest coś co powinien posiadać każdy szanujący się koneser. Serdecznie pragnę polecić: http://www.designer.ski/product-pol-997-Polka-na-wino-Rack.html. Produkt urzekł mnie swoim prostym ale dosadnym designem oraz wymyślnym sposobem prezentacji.

Udostępnij