MEBLE-KRAKÓW.NET.PL

Pupularne meble,ciekawe aranżacje, inspirujące porady

Aranżacja wnętrz i wystrój

Sztuka robienia mebli

Sztuka robienia mebli

W każdej formacji społeczno – ekonomicznej występowały w różnych dziedzinach sztuki charakterystyczne cechy które odróżniają dzieła powstające w określonej epoce od innych.

Najlepszym przykładem jest Kraków, w którym nagromadziło się mnóstwo wyrobów i dzieł z różnych epok. Bogactwo rzeźby w architekturze Krakowa znalazło swój odpowiednik w formach ozdobnych mebli. Styl mebli tapicerowanych czy też biurowych wyraża się przede wszystkim w charakterystycznych kształtach przedmiotu jako całości.

Charakterystyka poszczególnych stylów panujących w meblarstwie wymaga zwrócenia uwagi na zdobienia poszczególnych mebli, a zwłaszcza ornamentykę. Znając style meblarskie lepiej można pojąć istotę mebla współczesnego.Dorobek sztuki meblarskiej, zwłaszcza w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu obejmuje również tradycje rodzimej sztuki meblarskiej.

(ZOBACZ: Sklep meblowy i budowa mebli)

Meble zabytkowe są to najprawdziwsze przykłady wyrobów przeszłości, mające nie tylko cenne wartości artystyczne, lecz również mają wagę dokumentu historycznego.

Meble stylowe są natomiast wyrobami produkowanymi współcześnie, na podstawie wzorów historycznych i mają wyjątkowy charakter.

Udostępnij

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.