MEBLE-KRAKÓW.NET.PL

Pupularne meble,ciekawe aranżacje, inspirujące porady

Aranżacja wnętrz i wystrój

Dlaczego warto wybrać meble afrykańskie?

Dlaczego warto wybrać meble afrykańskie?

Meble afrykańskie w ostatnich czasach stały się bardzo popularnym elementem wnętrz. Wiąże się to z faktem, że wyróżniają się na tle innych swoją egzotycznością i oryginalnością.

Jakość

Maski afrykańskie
Ręcznie robione maski afrykańskie

Najważniejszą zaletą mebli afrykańskich jest jakość. Są one tworzone z egzotycznego, wytrzymałego drewna, takiego jak heban, mahoń, czy limba. Raz zakupione mogą wystarczyć na lata. To ta cecha przede wszystkim wyróżnia meble z Afryki na tle innych. W dzisiejszych czasach często produkowane są meble ze sklejki, czy innych materiałów, które charakteryzuje niska jakość. Wpływa to na to, że bardzo szybko się one niszczą i istnieje szybka konieczność ich wymiany. Jeżeli jednak chodzi o meble afrykańskie, to bardzo trudno je zniszczyć w takim stopniu, aby nie nadawały się do dalszego użytkowania.

Wygląd

Meble afrykańskie przede wszystkich charakteryzuje oryginalny wygląd. Posiadają one niespotykane kształty i wzory. Często meble takie są ręcznie robione. Związane jest to z faktem, że popularne jest rzeźbienie w stołach afrykańskich, czy nawet fotelach. Oczywiście ręcznie robione meble z Afryki kosztują nieco więcej, jednak również wyglądają znacznie efektywniej. Ponadto przeważające w nich są motywy zwierzęce. Kanapa w cętki albo łaty jest tak naprawdę podstawą. Poza tym, jeżeli chodzi o szafy, szafki, czy stoły to kolorystycznie dominują raczej odcienie brązu, czy czerń. Z racji tego, że same meble są dość masywne i ociężałe, to warto odpowiednio dopasować do nich dodatki, które sprawią, że salon, czy sypialnia będą nieco bardziej przytulne.

Cena

Jeżeli chodzi o cenę mebli afrykańskich, to w porównaniu do innych, które są również wykonywane z wysokiej jakości materiałów, nie jest ona wysoka. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku, jeżeli są one ręcznie robione na zamówienie. Wtedy zapłaci się za nie znacznie więcej. Jednak, dzięki rzeźbieniu w nich określonych wzorów przez osobę, która posiada do tego odpowiednie umiejętności, ich wygląd staje się oryginalny i wyróżnia się na tle innych tworzonych w tym samym stylu.

Udostępnij